بایگانی/آرشیو ماهانه: تیر ۱۳۹۳

سه ویژگی موسسه

تخصص: این موسسه، بهره گیری از ایده ‏ها و روش های نوین و موفق افکار سنجی در پاسخ گویی به مسائل مورد نظر متقاضیان را از اولویت هایی کاری خود می داند. تجربه : موسسه با تکیه بر سال ها تجربه و کارآزمودگی نیروهای در اختیار ، قابلیت و توانایی انجام پروژه ‏های مختلف نظر سنجی درسطوح مختلف را دارد. ... بیشتر بخوانید »

چگونگی انتشار نتایج پیمایش های انتخاباتی در کشور های مختلف

ممکن است تصور شود که محدودیتی برای اجرای پیمایش های انتخاباتی و انتشار نتایج آن در کشور های غربی وجود ندارد در حالی که واقعیت جز این است. بر اساس مستندات موجود،  معدودی از کشور ها هستند که در آنها محدودیتی برای اجرای نظرسنجی های انتخاباتی و انتشار نتایج آنها نیست و رویه متعارف، وضع ضوابط برای این امر است. ... بیشتر بخوانید »

درعصر دانایی با افکار سنجی دانا

موسسه  افکار سنجی دانش نوین ایرانیان ( دانا ) امادگی خود را با هدف پاسخگوئی به نیاز مطالعاتی علوم اجتماعی و ایفای نقش مؤثر در گسترش صنعت نظر سنجی آغاز نمود. موسسه با تکیه بر دانش و تجربه کادر فنی خود که سالها تجربه موسسات مختلف مرتبط ومعتبر کشور را در کارنامه دارند خود را ملزم به ارائه خدمات و ... بیشتر بخوانید »

نظر سنجی تلفنی

افکار عمومی یکی از مهم‌ترین چالش‌ها در موضوعات اجتماعی و سیاسی است؛ کارشناسان و تصمیم‌گیران این عرصه ها همواره نیازمند آن هستند که بدانند افکار عمومی در چه وضعیتی قرار دارد در این میان یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش‌ها برای نظرسنجی، نظرسنجی تلفنی است؛ روشی که در کشورهای پیشرفته جهان بسیار متداول است و برای شناخت نظر ... بیشتر بخوانید »

شورای علمی :

شورای علمی : ترکیب شورای علمی عبارت است از : ۱- مدیرعامل موسسه افکار سنجی ۲- – معاون علمی ۳- – رئیس گروه مسئله یابی و طراحی پژوهش ۴- – رئیس گروه نمونه گیری و داده پردازی ۵- – مدیر پرسشگری و جمع آوری اطلاعات ۶- – مشاورین ۷- – افراد مدعو برحسب موضوع و مراتب علمی بعنوان مهمان در ... بیشتر بخوانید »

فرآیند اجراء :

فرآیند اجراء : وقوع یک رویداد یا دریافت سفارش تعیبن محورهاب موضوع بررسی و تصویب در شورای افکار سنجی تهیه پرسشنامه تهیه پرسشنامه مقدماتی ( با توجه به اهداف نظر سنجی ) بررسی اعتبار پرسشنامه آزمون پرسشنامه اصلاح و تهیه پرسشنامه نهایی نمونه گیری : تهیه چار چوب نمونه گیری تعیین واحدهای نمونه تعییین شیوه نمونه گیری و نحوه دستیابی ... بیشتر بخوانید »

پردازش اطلاعات :

اطلاعاتی که توسط پرسشگران – با تکمیل پرسشنامه- گرد آوری می شود نیاز به رمز گذاری و انتقال به محیط رایانه دارند تا قابلیت پردازش ” تحلیل ” را پیدا کند اهتمام موسسه «ورود و پردازش داده ها در کمترین زمان» – با استفاده از نرم افزار spss -است.   بیشتر بخوانید »

برای آشنایی بیشتر با نظر سنجی و روش های آن

دو تعریف از نظر سنجی نظرسنجي عبارت است از اجراي اقدامات و تلاش¬هاي سازمان يافته براي نشان دادن عقايد مردم نسبت به يک موضوع، در يک محل خاص و در يک مقطع زماني معين. (فرخي، ۱۳۸۳، ۱۰) )) نظرسنجي مجموعه¬اي از اقدامات سازمان يافته و روش¬مند براي سنجش عقايد عمومي موجود در يک جامعه يا بخشي از آن است که ... بیشتر بخوانید »